ELF koos partneritega korraldab juba 2012. aastast konnade abistamise aktsiooni „Konnad teel(t)“, et vabatahtlike abiga aidata kevadise massrände ajal konnadel ületada probleemseid maanteelõikusid. Eriti kriitilise tähtsusega on teelõigud, mis läbivad märgalasid ning mis jooksevad piki veekogu ja selle lähedalt. Nii jääb tihti sobiv talvitusala ühele ja sigimiskoht teisele poole teed. Teede lähedusse satutakse teinekord ka toiduotsingul, päeva jooksul kuumenenud teekate annab õhtuhämaruses sooja ja mööduvate autode tuled meelitavad kohale putukaid. Kahjuks puudub kahepaiksetel oskus vältida teid.

Et päästa võimalikult palju kahepaikseid autorataste all hukkumise eest, tuleks maanteede kavandamisel arvestada rändeteedega - luua spetsiaalsed teealused läbipääsud. Senikaua kuni need võimalused puuduvad, saab probleemi leevendada vabatahtlike abiga, kes aitavad konnadel üle tee jõuda. Selleks on vaja teada kohta, kus konnad maanteed ületavad ja hulgaliselt hukkuvad. Äkki oled juba varem oma kodukandis selliseid kohti märganud? Kui, jah, siis pole midagi muud, kui kutsu oma paar täisealist sõpra endaga kaasa ja tee oma hilisõhtu kasulikuks, osutades loodusele heateo. Just sina saad aidata päästa looduskaitse all oleva isendi elu, et ka temal oleks võimalus elu edasi andmiseks. Kevadeti hukkuvad autoteedel just parimas eas konnad, tihti juba koos paarilisega.

Tavaliselt hakkavad konnad kevadel rändama aprilli lõpus, kuid kõik oleneb ilmast: vajalik on vähemalt 5 kraadine plusstemperatuur hilisõhtul, kaasa aitab väike vihm. Päeva lõikes liiguvad konnad päikeseloojangust alates 2-4 tunni jooksul, rände tippaeg on kuskil kella 22-23 vahel õhtul. Kindlasti tuleb oma soovist konnasid abistada ELFile teada anda (võta ühendust projekti koordinaatoriga, kelle kontaktid leiad kodulehe jalusest), siis saame aidata vajaliku nõu ja võimalusel abivahenditega. Kui konnatalgutele on vaja abikäsi, siis teavitatakse sellest Konnad teel Facebooki lehel. Mida talgutel meeles pidada, vaata siit.