Mis on konnatalgud?

 

ELF korraldab 2012. aastast vabatahtlike abiga aktsiooni „Konnad teel(t)“, et aidata konnadel probleemseid maanteelõike ületada. Eriti kriitilise tähtsusega on teelõigud, mis läbivad märgalasid ning mis jooksevad piki veekogu ja selle lähedal. Nii jääb tihti sobiv talvitusala ühele ja sigimiskoht teisele poole teed. Teede lähedusse satutakse teinekord ka toiduotsingul, päeva jooksul kuumenenud teekate annab õhtuhämaruses sooja ja mööduvate autode tuled meelitavad kohale putukaid. Paraku kahepaiksed teid vältida ei oska.

Tavaliselt hakkavad konnad kevadel rändama aprilli lõpus, kuid kõik oleneb ilmast: vajalik on vähemalt 5 kraadine temperatuur hilisõhtul, kaasa aitab väike vihm. Konnad liiguvad alates päikeseloojangust 2-4 tunni jooksul, rände tippaeg on kella 22-23 vahel õhtul.

Kuidas talguid korraldada?

ELF palub kõigil, kes on varasematel aastatel märganud oma kodukohas mõnda konnadele ohtlikku teelõiku ning soovivad seal talguid korraldada, oma soovist teada anda projekti eestvedajale aadressil kristiina@elfond.ee või täita talgujuhi VORM (https://goo.gl/forms/cYKykAcv9m2YJG4s1). ELF toetab talgukorraldajaid omalt poolt nõu ning võimaluste piires vajalike vahenditega. Tänaseks on üle Eesti kirjas 10 talgukohta. Talgujuhte oleks veel vaja näiteks Leie-Oiu talgukohta Võrtsjärve ääres, kuid oodatud on talgud ka teistes konnadele ohtlikes teelõikudes. Varasemalt kaardistatud konnarände teekonnad leiab siit: http://konnad.elfond.ee/tulemused

Kuidas talgutel kaasa lüüa?

Kõik, kes soovivad talgutel kaasa lüüa, võivad liituda konnad.elfond.ee lehel konnatalguliste listiga (vt üleval paremal olevat vormi) või “Konnad teel” Facebooki lehega, kus suurematest talgutest ka jooksvalt teada antakse ning täpsemaid juhiseid jagatakse.

Toeta konnatalguid Hooandjas!

Kui ise konnatalgutele ei jõua, saab konni aidata “Konnad teel(t)” aktsiooni toetades. Loe lähealt ja toeta Hooandjas: http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee