Vabatahtlikud päästsid tänavustel konnatalgutel 14700 kahepaikse elu
Postitatud: 28.05.2018Sellel kevadel päästsid vabatahtlikud konnatalgute käigus 14 700 pulmapaikadesse teel olnud kahepaikse elu. Seitsmendat aastat toimunud konnapääste aktsiooni „Konnad teel(t)“ jooksul toimus 15 konnatalgut üle terve Eesti ning vabatahtlikud käisid talgutel 475 korda.
Kahepaiksete massilisem rändeperiood kestis aprilli keskpaigast mai alguseni. Kõige tihedam ränne toimus Harjumaal Rae teel, kus vabatahtlike abiga päästeti autorataste all hukkumisest 3529 konna. Järgnesid Porkuni 2723, Astangu 2574 ja Kaunissaare 1183 päästetud konnaga. Kokku päästeti 10752 harilikku kärnkonna, 3305 rohukonna, 384 rabakonna ja 257 tähnikvesilikku. Rohkem infot tänavuste konnatalgute tulemuste kohta leiab siit: http://konnad.elfond.ee/tulemused
“Kahepaiksed hukkumismäär teedel on päris suur. Kui liikluskoormus on juba 60 autot tunnis, saab surma üle 90% teed ületavatest konnadest. Eriti aeglaselt edeneb teeületus harilikel kärnkonnadel, mistõttu on hea meel tõdeda, et just kärnkonni aidatakse konnatalgutel kõige rohkem. Ilma vabatahtlike abita oleksid üle tee aidatud konnad tõenäoliselt hukkunud,“ kommenteeris Kristiina Kübarsepp, “Konnad teel(t)” kampaania eestvedaja. “Meie suurim tänu kuulub kõigile vabatahtlikele ja tähelepanelikele autojuhtidele, ” kiitis Kübarsepp.
Lisaks talgutele tähistati koostöös Tallinna Loomaaiaga 28. aprillil rahvusvahelist konnapäeva, mille raames toimusid temaatilised tegevused loomaaias. Konnapäeva raames kuulutati välja ka videovõistlus “Krooksuv konn”, mille parimate videote väljavalimisele ootame kõiki hääletama. Seda saab teha siin. Koostöös Tartu Loodusmajaga kutsume kõiki huvilisi 15. juunil loodusfestivali filmiprogrammile, kui linastub Matsalu loodusfilmide festivali peaauhinna võitnud film “Kärnkonna lugu”.
Algatuse „Konnad teelt(t)“ eesmärk on päästa maanteedel hukkuvaid kahepaikseid ning suurendada inimeste teadlikkust Eesti konnaliikide ning nende eluviiside osas. Konnade elude päästmisel on abiks nii talgud kui ka tähelepanelikum liiklemine kriitilistes teelõikudes, pikemas plaanis on aga tarvis rajada nendesse teelõikudesse jätkusuutlikud ning hästi planeeritud konnatunnelid. Seitsme aastaga on vabatahtlikega abiga säästetud 96 500 kahepaikse elu.
Projekti toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.