Saa tuttavaks - kärnkonn Matilda!

Postitatud: 06.04.2017

kärnkonn Matilda, autor K. Loit

Kui möödunud nädalal tutvustasime Albertit, siis selle nädala kangelane on harilik kärnkonn Matilda, ise eelistab ta aga ladinakeelset nimetust Bufo bufo Mathilda.

Matilda on vitaalne konnaproua, kel on noorusaegadest ette näidata Põhjamaade konnavedamise konkursi kuldmedal. Nimelt vedas ta oma paarilise üle kaherealise maantee rekordilise ajaga – 2 minutit ja 37 sekundit. Kui varajases nooruses oli Matilda vegan, siis kasvu ja raskuse lisanduses kasvas tal ka isu lihakraami järele. Tegus proua hoiab end jätkuvalt nooruslikuna pikkade mudavannidega. Kevadeti jälgib ta huviga isaste konnade vahelisi maadlusmatše. Härrased kipuvad vahel päris sõgedaks minema, aga mis teha - võitja saab ometigi pulmareisi Matilda seljas kudemispaigani. On, mille nimel pingutada.

Matildale meeldib tihtilugu rõhutada, et nii tema kui ka kõik ta lapsed, lapselapsed ja lapselapse...ühesõnaga, kogu ta suguvõsa kuulub III kategooria kaitsealuste liikide sekka. Uhke ja tundliku konnana võib ta aga kergesti solvuda - näiteks, kui keegi väidab avalikult, et kärnkonnad tekitavad soolatüükaid. Siis tõmbab Matilda end puhevile ja eritab törtsu mürki.

Paraku saavad tuhanded Matilda liigikaaslased igal aastal kevadrände ajal Eesti autoteedel hukka. Neid on võimalik üle tee aidata. Uuri lähemalt: http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee