Kutse konnapäevale ja videovõistlusele "Krooksuv konn"

Postitatud: 28.04.2018

Eestimaa Looduse Fond ja Tallinna Loomaaed kutsuvad konnapäevale ja videovõistlusele

Täna, 28. aprillil tähistatakse rahvusvahelist konnapäeva (Save the Frogs Day). Eestimaa Looduse Fond (ELF) ja Tallinna Loomaaed kutsuvad kõiki konnasõpru sel puhul loomaaeda konnadega lähemat tutvust tegema, töötubades ning mängudes osalema. Lisaks korraldab ELF konnapäeva puhul videovõistluse „Krooksuv konn“, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised.

“Maailmas on viimase kahe kümnendiga välja surnud 168 liiki kahepaikseid. Ka Eestis pole konnade seis hea. Kõik meie 11 kahepaiksete liiki on looduskaitse all. Nii Eestis kui ka mujal maailmas ohustab neid looduskeskkonna saastumine ja elupaikade kadumine, “ tutvustas Kristiina Kübarsepp, ELFi “Konnad teel(t)” projekti eestvedaja. “Kevadel on ohtlik ka konnade sigimispaikadesse suundumise teekonna ristumine maanteedega, kus mõne tunniga võib hukkuda tuhandeid kahepaikseid. Üle terve Eesti käivad hetkel vabatahtlikega konnade üle tee aitamise talgud,” sõnas Kübarsepp.

Tallinna Loomaaias leiavad endale konnapäeva puhul huvitavaid tegevusi nii väiksemad kui suuremad konnasõbrad. ELF viib läbi kohalikke konnaliike tutvustavaid mänge ja jagab infot, kuidas igaüks saab meie konnasid aidata. Loomaaia Troopikamajas tutvustatakse aga loomaaias elavaid konni ja näidatakse nende toitmist. Sündmusele pääseb loomaaia piletiga. Päevakava leiab Tallinna Loomaaia kodulehelt http://tallinnzoo.ee/sundmus/rahvusvaheline-konnapaev/.

Konnapäeval saab avalöögi ka videovõistlus “Krooksuv konn”, mille eesmärgiks on Eesti kahepaiksete jäädvustamine neile omases keskkonnas. Konkursile saab esitada ühe lühivideo või -filmi Eesti konnadest osaleja kohta. Kasutada võib ainult enda poolt jäädvustatud materjali. Soovil võib videole taustaks lisada tunnusmuusikat, mis ei ole vastuolus autoriõigustega. Töid saab võitlusele esitada kuni 20. maini ning seejärel toimub lemmikute valimine internetikeskkonnas. Kümme enim hääli saanud konnavideo saatjat saavad auhinnaks muuseumide perepääsmeid. Võistlustööde esitamine ja hääletamine veebikeskkonnas: https://1.shortstack.com/mx6VD.

Rahvusvaheline konnapäev (Save the Frogs Day) on suurim rahvusvaheline kahepaiksete kaitsele ja loodusharidusele pühendatud päev. Seda päeva hakati tähistama kümme aastat tagasi, et tõmmata inimeste tähelepanu kahepaiksete pidevalt halvenevale olukorrale terves maailmas. Sellel aastal on plaanitud üle 50 ürituse 23 riigis. Eestis tähistatakse seda päeva viiendat aastat järjest.

ELF korraldab massiliselt autoteedel hukkuvate konnade elude säästmiseks seitsmendat aastat “Konnad teel(t)” talguid, mille käigus on ligi 82 000 konna aidatud üle tee. Tänavu on 300 vabatahtliku abiga 16 talgukohas üle tee aidatud jõuda juba üle 11 000 kahepaikse. Kahepaiksete ränne võiks raugeda lähiajal.

“Konnad teel(t)” kampaania tegevusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.