Otsime juurde vabatahtlikke konnatalgute juhte

Postitatud: 05.03.2020

Fotol Leie-Oiu talgulised, autor Elin Soomets

/NB! Seoses COVID-19 viiruse leviku ja Vabariigi Valituse poolt kehtestatud eriolukorraga, ei kutsu me tänavu inimesi üles konnatalgutele kogunema, kuid kui on soov kahepaikseid aidata, siis palun võtke meiega ühendust/

Ilmad lähevad üha mõnusamaks ning varsti on käes aeg, mil kahepaiksed hakkavad talveunest ärkama ning sigimispaikade poole rändama. Kahjuks jääb tuhandete konnade rännuteede ette sõidutee. Kindlasti oled sinagi märganud teedel hukkunud konni.

Kui tunned, et sooviksid oma kodukandis konnadele abiks olla ja isendite hukkumist ära hoida, siis anna endast julgelt märku "Konnad teel(t)" kampaania vabatahtlike koordinaatorile Kadri Allerile: kadri.aller@elfond.ee. Vajaksime juurde konnatalgute juhte, kes oleksid valmis aprillikuu õhtutel erinevates piirkondades konni üle teede aitama.

Ühtlasi kutsume kõiki huvilisi osalema "Konnad teel(t)" infopäevale, mis toimub 28. märtsil (laupäeval) Facebook live vahendusel kell 10-11:30. Infopäeval räägime, kuidas kahepaiksete liike üksteisest eristada ning tutvustame nende eluviise. Samuti räägime "Konnad teel(t)" aktsioonidest ja mida tasuks konnade päästmisel eriti silmas pidada. Võimalusel anna oma osaluse soovist teada Facebookis: https://www.facebook.com/events/198886331361578/. Konnatalgute kohta leiab rohkem infot kodulehe rubriigist "Osale". Head ülevaadet kevadistest konnatalgudest saab vaadata Jaak Kilmi dokumentaalfilmist "Konnade tee".

Konnarände eeldus on soojad ja niisked ööd (vähemalt 5 kraadi), öökülmade aeg peaks läbi olema. Massilisem konnade kevadränne toimub tavaliselt aprilli I pooles.