Otsime juurde konnatalgute juhte

Postitatud: 01.03.2019

Ilmad lähevad üha mõnusamaks ning peagi on käes aeg, kui kahepaiksed hakkavad talveunest ärkama ning sigimispaikade poole rändama. Kindlasti oled sinagi märganud teedel surnud konni, kes on rändel autorataste alla jäänud.

Kui tunned, et sooviksid oma kodukandis konnadele abiks olla ja isendite hukkumist ära hoida, siis anna endast julgelt märku "Konnad teel(t)" kampaania vabatahtlike koordinaatorile Kadri Allerile: kadri.aller@elfond.ee.

Vajaksime juurde konnatalgute juhte, kes oleksid valmis aprillikuu õhtutel erinevates piirkondades konni üle teede aitama. Ühtlasi on teretulnud endast märku andma ka kõik talgulised, kes soovivad olla lihtsalt abiks, kuid mitte talgut juhtida. Talgulisi on tänavu eriti tarvis Tallinnasse Astangu piirkonda.

Ühtlasi on tulekul "Konnad teel(t)" infopäevad: 23. märtsil Tartus ja 24. märtsil Tallinnas. Infopäeval räägime, kuidas kahepaiksete liike üksteisest eristada ning tutvustame nende eluviise. Samuti räägime, kuidas "Konnad teel(t)" aktsioonides kaasa lüüa ja mida tasuks konnade päästmisel eriti silmas pidada. Jagame kasulikke nippe nii juba kogenud kui alles alustavatele konnapäästjatele. Infopäevale saab registeeruda siin: http://bit.ly/konnad_infotund.