Saa tuttavaks - mudakonn Meelis!

Postitatud: 21.04.2017

mudakonn Meelis, autor K. Kübarsepp

Käesoleva nädala külaliskonn on äärmiselt diskreetne vanahärra - mudakonn Meelis. Juba temaga tutvuse sobitamine ja pildile saamine nõudis tõsist tööd. Meil õnnestus ta üles leida vaid tänu tema hõrgu küüslauguhõngulise odööri tõttu.

Meelis passib suurema osa päevast omaette mulla alla kaevunult nagu mutt - sotsiaalsed situatsioonid tekitavad temas ärevust. Tõelise kaevumistšempionina on tal jalgade küljes lausa labidad. Kui ta ka vahepeal satub uitama, siis võõraste liginedes tõmbab ta endale tarvidusel 2-3 minutiga mulla peale ning kössitab vagusi, kuni oht kellegagi kokku sattuda möödub. Just samal põhjusel eelistab ta öösiti üksinda söömas käia 24/7 tüüpi bistroodes.

Auväärne mudakonn on nii mitmeski muus mõttes omapärane tegelane. Näiteks oli ta kuuldavasti varajases nooruses üle kahe korra pikem kui praegu, vanas eas. Samuti on Meelisel teiste konnaliikidega võrreldes isemoodi silmad nii oma suure mõõdu kui pupilli paigutse poolest. Selliste suurte silmadega on tal muidugi kõva lugemissõbrana väga hea lugeda. Näiteks loeb ta igal kevadel üle kõik kodutiigi kullesed, mis koos kalli kaasaga hakkama pandud. Viimane kord sai kokku 695.

Meelise sarnaseid konni pole just Eestis palju ning autoteedel neid tihti rändamas ei kohta. Küll aga palus Meelis panna kõigile headele kodanikele südamele, et nad siiski autoteedel tähelepanelikud oleksid, sest teedel liikuvad rohu-, raba- ja kärnkonnad ning tähnikvesilikud olevat ta meelest täitsa sümpaatsed tegelased. Samuti avaldas ta toetust konnatalgute kampaaniale. Kõik soovijad saavad samuti oma toetust kampaaniale avaldada siin: http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee