Saa tuttavaks - rabakonnad Enn ja Riina!

Postitatud: 13.04.2017

rabakonnad Enn ja Riina, autor K. Kübarsepp

Need kaks tegelast on rabakonnad Enn ning Riina - põline hipipaar Ihastest.

Enn ning Riina hindavad kõrgelt looduslähedast elustiili. Nad on liikuva eluviisiga, veedavad palju aega vabas õhus ning matkavad ringi Eesti metsades ja niitudel. Talviti kolivad nad oma looduslikest ehitusmaterjalidest majja või skvotivad mõnes urus. Konnad on vaimustunud ka inimeste seas üha populaarsust koguvast trendist, entomofaagiast, pistes heal meelel nii rohutirtse kui mardikaid.

Paar osaleb igal kevadel Ihaste Folk festivalil, mida tuntakse kohalike seas ka Ihaste konnapulmade nime all. Just siis panevad nad selga oma kõige värvikirevamad hõlstid ning kogunevad koos teistega tiigi ümber, et mulksuvaid konnakontserte kuulata ning ennastunustavalt ringi karata. Oma värvivalikutes on konnapaar siiski võrdlemisi traditsiooniline - kui Riina eelistab punaseid tuunikaid, siis Ennule meeldivad hõbejassinised linased pintsakud ning lisaks meeldib viimasele end kaunistada rituaalsete pulmatüügastega.

Kui teil tekkis nüüd soov Ihastesse festivalile minna, siis soovitame seda siiski veidi kaugemalt kuulata - rabakonnad on võrdlemisi tagasihoidlikud ning inimese juuresolekul nad vakatavad. Ühtlasi soovitame auto parkida festivali alast veidi kaugemale, et festivalile liikuvad konnad ohutult üle tee jõuaksid.

Riina ja Ennu edasisi rännakuid ning festivali liiklusohutust saab toetada Hooandjas, projekt "Aita konnad üle tee!" (http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee)