Saa tuttavaks - rohukonn Albert!

Postitatud: 30.03.2017

Rohukonn Albert, autor I. Trummer

Saage tuttavaks! Tema on rohukonn Albert, ladina keeles Rana temporaria Adalbertus.

Albert on tagasihoidlik ja rõõsameelne kahepaikne, kes elab Harjumaal Jägala kandis. Talle meeldib kerge vihmasabin, kössitada pehkinud kändudes, eriti naudib ta aga pikki öiseid jalutuskäike ning võtab aktiivselt osa kevadistest konnakontsertidest, kus lisab oma maheda kurinaga parajaid pooltoone. Tema lemmiktoiduks on sääsed, kuid ära ei ütle ta ka nälkjatest.

Albert austab traditsioone - talle meeldib rännata igal kevadel koos hulga sõpradega samasse tiiki, kus ta ilmale tuli, et seal siis pulmi pidada. Albertile meeldib olla esimeste seas - mõnikord pole tiik veel täielikult lahtigi sulanud, aga Albert on juba platsis.

Hetkel veedab Albert aega Jägala jõe põhjamudas, kuid kuuldavasti asub ta üsna pea oma tavapärasele rännakule. Tema teekond saab olema ohtlik, kuid loodetavasti võidukas. Üheks peamiseks väljakutseks on suured helendavate silmadega välkkiired neljarattalised, kes maanteedel ringi vuhavad. Mõnel varasemal aastal on Albert napilt eluga pääsenud tänu vahvatele kahejalgsetele, kes on ta ühes teiste sõpradega ohutult üle tee viinud.

Albertit saab tema tänavusel kevadisel rännakul toetada, andes Hooandjas konnatalgutele vunki juurde. Suur aitäh ELFi poolt ning tervitused Albertilt kõigile toetajatele ja talgulistele!

Vaata lähemalt Hooandjast: http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee