Saa tuttavaks - tähnikvesilikud Fliška, Jan ja Mirek!

Postitatud: 02.05.2017

tähnikvesilikud Fliška, Jan ja Mirek, autor J. Bohdal

Teeme aprilli lõpus peetava rahvusvahelise konnapäeva puhul välkreportaaži Tšehhi sabakonnaliste, täpsemalt tähnikvesilike Fliška, Jani ja Mireki elust ja olust.

Sarnaselt Eesti liigikaaslastele eelistavad need noored ekstravagantsemat riietusstiili. Neid tunneb ära pika sabaga täpiliste nahast mantlite järgi. Mirekit ja Jani võib kevaditi kohata uhke harjaga lompides sabatantsu tegemas - seda nii protesti märgiks kui ka, mis seal salata, Fliška tähelepanu köitmiseks. Samas on siiani veidi selgusetu, mille vastu noorukid protestivad. Veidi tagasihoidlikuma välimusele Fliškale kogu see poiste trall igatahes meeldib.

Tähnikvesilikud hängivad kõige meelsamini nurgatagustes, kivihunnikutes ja mahajäetud paikades - seal on filosofeerimiseks parasjagu vaikne ja varjuline. Aeg-ajalt käivad kahepaiksed aga väljas, et üht-teist põske pista. Siinkohal nad väga valivad ei ole - pistavad oma keele vupsti suust välja ning vaatavad, kes parasjagu keelele satub. Enamus saakloomi on küll aeglasemat sorti liiklejad. Jahedal ajal meeldib neile väikeste kampadena koos mõnes urus redutada, punkluulet lugeda ja tukkuda.

Fliška, Jani ja Mirekil on Eestis ka sõprusklubi Triitonid, kelle baas asub Lasnamäel ühel tühermaal ning kellega käib tihe mõttevahetus teemal, kuidas vähendada autostumist. Nimelt rändavad tähnikvesilikud mai alguses nii Tšehhis kui Eestis suurte kampadena tantsima ja kudema. Mitmel pool on nende rändeteedele ehitatud autoteed, kus massilisest hukkumisest ei päästa neid ei protestivaim ega ka äge sabaga kuub.

Päästa aitavad neid aga vabatahtlike abiga korraldatavad konnatalgud, mille korraldamiseks hoogu juurde palume: http://www.hooandja.ee/projekt/aita-konnad-ule-tee

Kampaania lõpuni on jäänud loetud päevad ning tänu headele annetajatele on koos 63% eesmärgist! Kuna ilmad on olnud jahedad, on suurem konnade ränne alles ees!